Komplikacje z trawieniem mogą przytrafić się każdemu z nas bez względu na wiek oraz płeć. Na ogół są ciężkie, potrafią efektywnie popsuć nastrój, a cyklicznie wyłączyć też z typowego funkcjonowania. Warto wiedzieć, czym mogą być spowodowane, by uniknąć ich na przyszłość.
Wodorowa metanowy test oddechowy
Czy kiepska dieta wywołuje trudności z trawieniem?
Często okazuje się, że to nieodpowiednia dieta jest jednym z najczęstszych przyczyn kłopotów trawiennych. Jeżeli nasze posiłki składają się z artykułów wysoko przetworzonych, na talerzu w wielu przypadkach pojawiają się potrawy ciężkostrawne i tłuste, trzeba liczyć się z tym, że nasz układ trawienny ma prawo nieco się zbuntować. Tak samo może stać się wtedy, kiedy zbyt w wielu przypadkach sięgamy po to, co z patelni.
Czego brakuje w diecie, kiedy pojawiają się kłopoty z trawieniem?
Kłopoty ze strony układu pokarmowego pojawiają się tylko wówczas, kiedy w diecie znajduje się to, czego za dużo nie powinno w niej być, jednak także w owym czasie, gdy pewnych ingrediencji jest w niej za mało. I tak ci, którzy jedzą za mało dań bogatych w błonnik, nie sięgają niejednokrotnie po warzywa oraz owoce muszą liczyć się z tym, że pojawią się problemy trawienne.
Kłopoty trawienne a nadmiernie mała ilość ruchu
Większość z nas absolutnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że komplikacje trawienne są w stanie wynikać również ze nazbyt drobnej ilości ruchu. Aktywność fizyczna sprawia, iż nasze jelita pracują zdecydowanie sprawniej. Wtedy rzadziej pojawiają się mdłości lub zatwardzenia. Jeśli układ pokarmowy niedomaga, warto przyjrzeć się nie tylko własnej diecie, lecz zastanowić się także nad tym, czy nie musimy więcej ćwiczyć.